Tour d'ÖÖ on jalgratturite suur ühissõit

Alguses oli meid 100, peagi saime rõõmustada 500 õnneliku ratturi sõitma tulemise üle. Kui rõõmuvärinaga kuulsime esimest korda 1000 jalgratta kettide surinat ja rattakellade kõlinat, ei osanud me veel aimatagi, et õige pea saab seegi rekord purustatud. 2011. aasta Tallinn Bicycle Weekil alguse saanud üritus Tour d'ÖÖ lõi aastal 2014 uue rekordi, tuues pealinna Vabaduse väljakule kokku ligi 3000 rattasõpra. Meil on siiralt hea meel tõdeda, et jalgratas on täna armastatum kui kunagi varem. Seni oleme selle üle rõõmustanud Tallinnas ja Tartus, nüüd jagame seda rõõmu ka Paides.

Meie eesmärgiks on rattaga liiklemise populariseerimine. Mida rohkem on liikluses rattureid, seda turvalisem neil seal on. Jalgratas pole vaid sportimiseks, see on ka transpordivahend ning eluviis.Start kell 22 Vallimäelt

Tuur algab Arvamusfestivali esimese päeva järel Vallimäel ning kulgeb käänulist ja põnevat trajektoori mööda Arvamusfestivali peole. Väntame umbes 16 kilomeetrit kõigile jõukohases rahulikus tempos.

Võta ratas Arvamusfestivalile kaasa

Kui oled kohalik, tule Arvamusfestivalile rattaga. Kui tuled kaugemalt, siis: 1. tule kas otse rattaga, 2. kui saad tulla rongiga ↗, siis tule Türile ning vänta sealt kerged 10 kilomeetrit Paidesse, 3. viska ratas enda või sõbra autole või 4. kuuluta meie ürituse lehel Facebookis ↗, et leida rattale transportimiseks autokoht.

Vallimäel on Arvamusfestivali ajal rataste kinnitamiseks rattaparkla, kuhu oma ratta festivali ajaks  lukustada saad. NB! Oma lukk kaasa!

Lenks sirgeks ja tuled peale!

Tule millise rattaga soovid, peaasi, et see on sõidukorras ja sellel on toimiv esi- ja tagatuli. Sõit toimub omal riisikol.


Vaata pilte ja videoid varasematest Tour d'ÖÖdest
Videomeenutus XVI tuurist:Tule ka kuula arutelusid festivali linnaruumilaval

Linnaratturite Liit korraldab Arvamusfestivali Linnaruumilaval laupäeval, 16. augustil kolm arutelu erinevatel jalgratastega seotud teemadel. Tule kuula, mõtle ja arva kaasa. Täpsem info peagi!


Fotod: Jaanus Ree, Tõnu Tunnel, Rando Kall